İstanbul’da çocuk acil servisleri doldu taştı

Türkiye’de insanları oldukça etki altına alan grip salgınları İstanbul’da yer alan hastanelerin çocuk acil servislerinde yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

Türkiye’de insanları  oldukça etki altına alan grip salgınları İstanbul’da yer alan hastanelerin çocuk acil servislerinde yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

 

Son günlerde yoğun kar yağışı ile oldukça soğuk hava etkisine giren İstanbul’da bir den fazla çocuğun  rahatsızlanması sonucu hasta sahipleri acil servislere akın etti. Hastaneye rahatsızlığından dolayı akın eden çocuklardan dolayı acil servisler doldu taştı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma , Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin çocuk acil servislerine çok fazla müracaat sebebiyle yoğunluğun yaşanmasının yanı sıra, hastane çalışanlarının hastalara yetişmekte oldukça zorluk çektiği görüldü.

 

Çocuğunu yüksek ateş rahatsızlığından dolayı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Acil Servisi’ne getiren Hüseyin Küçük, “Bir iki gündür çocukta bir halsizlik vardı. Fakat bu akşam üzeri ateşi yükseldi. Domuz gribi vakalarında yüksek ateş yaşanması korkusundan hemen hastane aciline getirdik. Yarım saat gibi bir süredir buradayız,önümüzde 7-8 kişi bulunuyor, çocuğumuz hasta olduğu zaman bizi de etkiliyor, moralimiz bozuluyor.  Burada yoğunluğun yaşanmasındaki sebep insanlar özel hastanelere maddi durumlarının imkan vermemesinden dolayı gidemiyor. Mecbur kalarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yığılma oluyor’’ dedi.

 

“GETİRDİĞİM ÜÇ ÇOCUĞUM DA HASTA”

 

Hastanelerde yaşanan yoğunluğa dikkat çeken diğer bir hasta yakını Serkan Tanrıver, ” Getirmiş olduğum üç çocuğum da hasta, grip olmuş, boğazlarında sıkıntı var, gerekli kontrollerini  yaptırdık. Fakat içerisi oldukça yoğun. Çünkü çocuklardaki yaşanan yüksek ateş, omuz gribi vakalarında görüldüğü için insanlar korkularından hastane acillerine akın ediyor.’’ İfadelerini kullandı.

Haber:Ahmet ÖZDEMİR

admin

Ben Harun Güçlü 1988 Trabzon akçaabat doğumluyum küçük yaşlarımdan beri araştırmacı ve bilgi paylaşımcı bir insandım, tek hedefim habercilikte doruğa ulaşmak

Bir Cevap Yazın