SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Kalpte Çarpıntının Sebepleri Nelerdir?

Kalpte Çarpıntının Sebepleri Nelerdir?
Bu haber 02 Kasım 2016 - 14:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Uzun bir zinde yaşam sürebilmek için kalp sağlığını korumak son derece önemlidir. Yaşam tarzında yapılacak küçük değişiklikler ile siz de etkili sonuçlar alabilirsiniz. Düzenli olarak yapılacak sağlık kontrolleri alınması gereken önlemler arasında yer alırken Prof. Dr. Sedat Köse ve ekibi kalp sağlığınızın korunması için gerekli tüm tetkikleri yaparak yaşam şekliniz üzerinde gereken değişikliklerin yapılmasını sağlayacaktır. Ülkemizde sık olarak görülen kalp çarpıntısı sorunu özellikle yoğun bir çalışma temposuna sahip olan ve stres altındaki kişilerde görülebilmektedir. İş ortamının mümkün olduğunca keyifli bir hale getirilebilmesi sağlıklı bir hayat için olmazsa olmaz uygulamalar arasında sayılabilir.
Bol Bol Yürüyüş Yapın
Hareket alışkanlıklarınızı değiştirerek kısa süre içinde daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. Asansör yerine merdiven kullanmak hemen bugün itibariyle başlayabileceğiniz ciddi sağlık uygulamaları arasında yer almaktadır. Soğuk havalarda ise evlerde yürüyüş bandı yardımıyla tempolu yürüyüşler gerçekleştirilebilir. Genellikle psikolojik etkenler sebebiyle görülen çarpıntılar, yaygın bir şikâyettir. Bu durum ciddi bir sağlık sorununa işaret etmese de insanlar için oldukça endişe verici bir gelişme olarak algılanmaktadır. Beslenme ile ilgili sorunlar yüzünden de yaşanabilen kalp çarpıntısı örneğin kahveyi fazla kaçırdığınız bir günde başınızı ağrıtabilir. Kalp hastalıkları arasında da sayılabilen çarpıntıya farklı sorunların da eşlik ediyor olması sorunların ciddi olduğunun bir göstergesi sayılabilir.
Kalpte Ritim Bozukluğunun Sebepleri Nelerdir?
Ritim bozukluğunun tıp dilindeki karşılığı aritmidir. Kalbin çok hızlı atmasına taşikardi veya çok yavaş atmasına ise bradikardi adı verilmektedir. kalp ritim bozukluğu hemen her yaşta ortaya çıkabileceği gibi kalple ilgili ciddi sorunlar anlamına gelmemektedir. Prof. Dr. Sedat Köse ve alanında deneyimli ekiplerinin yardımı ile siz de kalp sağlığınızı koruyabilir ve gerekli görülen uygulamalar eşliğinde erken tanı ve tedavinin yararlarını hayatınıza geçirebilirsiniz. Doğuştan gelen kalp hastalıkları, akciğer hastalıkları, yüksek tansiyon ve diyabet kalp ritminin bozulmasına neden olabilen yardımcı etkenler arasında sayılabilir. Kendini arada gösteren veya düzenli olarak ortaya çıkan sorunlara göğüs ağrısı, baş dönmesi, terleme ve nefes darlığı sorunları da eşlik edebilmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA