SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Zaim Güngör

Kıbrıs Tüp Bebek Uygulaması İle Bebek Sahibi Olma

Kıbrıs Tüp Bebek Uygulaması İle Bebek Sahibi Olma
Bu haber 02 Ağustos 2016 - 13:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hamile kalmak için uğraşan bayanların uzun süre sonuç alamaması durumunda yapılan incelemeler ile sorunun nedeni belirlenerek bu şekilde sonuç alınabilir. Kıbrıs tüp bebek uygulaması ile alınacak olan örnekler üzerinden yapılacak olan incelemeler için kadın veya erkekte oluşan soruna göre müdahale edilir. Bu durumda uzman doktor yardımı alınması profesyonel olarak yapılacak işlemler sayesinde daha etkili olacaktır. Kıbrıs tüp bebek uygulaması ile uzman doktorun yapacağı operasyonlar ile doğru şekilde müdahale edilerek daha başarılı sonuç alınabilir. Bu aşamada merkezde bulunan ekipmanlar ile donanımlı bir şekilde hastalara müdahale edilir ve daha yüksek başarı sağlanmış olunur.

Embriyo donasyonu doktorun yapacağı kontroller ile hem kadında hem de erkekte sorun olması durumunda uygulanır. Bu yöntemde bağış yapanlardan alınan yumurta ve sperm uygun koşullarda birleştirilerek bu şekilde sağlıklı embriyonun oluşması sağlanır. Bu yöntem sık kullanılmasa da gerekli olması halinde kullanılarak uzun yıllar boyunca çocuk hasreti çekenlerin sonuç alması sağlanır. Yapılan bütün uygulamalar için uzman olan ekip tarafından itinalı çalışmalar yapılarak bu şekilde başarı oranı arttırılır. Gereken durumlarda aynı uygulama seçenekleri çiftlerde yeniden uygulanarak olumsuz olan sonucun olumlu olması için çalışılır. Çoğu zaman ilk deneme de sonuç alınsa da bazı durumlarda yeniden uygulama yapılması gerekeceğinden uzman doktor gözetiminde işlemler yenilebilir.

Kadınlarda adet görülmeme veya farklı sorunlar nedeni ile yumurtaların gebelik için uygun olmaması halinde yumurta donasyonu yöntemi kullanılabilir. Yumurta nakli olarak da bilinen bu yöntem ile kadınların yapmış olduğu bağışlar arasından seçilen uygun yumurtaların kullanılması ile gebeliğin oluşma başarısının arttırılması sağlanır. Bu şekilde sonuç alınması sayesinde anne olmak isteyen ama normal yollardan şansı olmayan kişilerin uygulama sonrasında istedikleri gibi sonuç almaları sağlanır. Uygun koşullarda sperm ile birleşme yapılması ile oluşturulan sağlıklı embriyolar ile gebeliğin oluşması sağlanır. Aynı yöntemin gerekli olması halinde tekrarlanması ile de işlem yapılabilir. Bu konuda uzman doktor ile görüşme yapılması ile daha detaylı olarak bilgi alınarak doğru seçimler yapılabilir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA