SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Kinoa Çayının Besin Değeri Çok Yüksek

Kinoa Çayının Besin Değeri Çok Yüksek
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 13:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kinoaiçerdiği muazzam besin değeri ile binlerce yıldır insanlık tarafından tercih ediliyor. Modern tıbbın olmadığı dönemlerde dahi olumlu etkilerinin vücutta hızla hissedilmesi nedeniyle oldukça yoğun şekilde kullanılmaktaydı. Geçmişte sadece Güney Amerika bölgesinde tüketilmekte olmasına karşın günümüzde teknolojinin el verdiği ölçüde dünyanın her bölgesinden kinoa siparişi verilmektedir. İçeriğinde 20 çeşit amino asit bulunmakta olmasından dolayı yoğun şekilde tercih edilmektedir. Özellikle modern tıpta alternatif olarak en çok önerilen ve tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. İçerdiği sağlıklı besin değerliyle insanın günlük ihtiyaçlarının büyük kısmını karşılamaktadır. Bir fincan çayı dahi günlük ihtiyacın çok büyük bir kısmı için yeterlidir. Tadından hoşlanan kişiler günlük olarak daha yoğun şekilde tüketebilmektedir.

Aşırıya kaçılmadan günlük tüketiminin sağlanması sağlık açısından kinoa zayıflama  tavsiye edilmektedir. Doğru şartlar altında ve uzman gözetiminde tüketildiği takdirde vücuda herhangi olumsuz bir etkisi olması söz konusu değildir. Her ne kadar mucizevi bir ürün olarak lanse edilse de tüketilmemesini gerektiren bazı durumlar bulunmaktadır. Pek çok hormona ve vücut bileşenine etki etmesinden dolayı herhangi bir rahatsızlığı bulunan kişinin uzman doktor gözetiminde tüketmesi tavsiye olunmaktadır. Kinoa yorumları göstermektedir ki ürün kombine bir iyileşme etkisi yaratmaktadır. Sadece vücudun sadece belli bir rahatsızlığına yönelik değil genel bir iyileşme sağlamaktadır. Özellikle yurtdışında ki insanların sağlıklı ve uzun yaşamanın şifresi kinoa çayı olarak lanse edilmektedir.

Yaşlı nüfusun yoğun yaşadığı ülkelerde kinoa ile zayıflayanlar oranları oldukça yüksektir. Fiziksel faaliyetlere katkısının yanı sıra zihinsel faaliyetlere olan katkısı da takdire şayandır. İçerisinde barındırdığı zengin protein yapısı et ürünlerine göre kat ve kat daha fazladır. Sıvı tüketim ile yoğun protein girişi sağlayabilmek ise muazzam bir olay olarak ifade edilmektedir. Hem vücut dengesini korurken hem de keyif içerisinde çay tüketebilmek nadir rastlanan bir durumdur. Bebekler ve yaşlılar dahil olmak üzere herkes tarafından kullanılabilmektedir.Özellikle kan şekeri yüksek ve diyabeti bulunan hastalar normal çay tüketiminde dahi büyük sorunlar yaşamaktadır. Bu ürün ile kan şekeri veya diyabet rahatsızlığı bulunan hastalar da güvenle tüketim sağlayabilmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA