SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Migren Belirtileri Nelerdir?

Migren Belirtileri Nelerdir?
Bu haber 12 Ekim 2016 - 15:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aşırı baş ağrısı ile kişilerin yaşamını zorlaştıran migren aynı zamanda sosyal hayatı da fazlası ile etkilemektedir. Bio-elektriksel bir hastalık olduğundan donanım sistemini etkilemektedir. Dolaşım, sinir, sindirim ve damar sisteminin geçici olarak geçersiz olmasını sağlamaktadır. Bulantı, kusma, baş ağrısı, ses ve ışığa karşı hassasiyet gibi pek çok farklı belirtisi bulunmaktadır. Dengesizlik, uyuşma, geçici görme kayıpları, geçici felç, çift görme gibi farklı belirtilerde ortaya çıkabileceğinden kişinin düzenini alt üst edecek bir hastalıktır. Ruhsal olarak da kişileri etkilediğinden öfke, gerginlik, huzursuzluk sorunları da ortaya çıkmaktadır.

İlerleyen dönemlerde belirtilerin artması nedeni ile migren tedavisi görülmesi gerekir. Nöral terapi bu alanda tercih edilen tedavi seçeneğidir. Ağrı kesiciler tedavi sürecinde kişilerin aşırı zorlanması halinde tercih ettikleri bir seçenek olabilir. Ancak ilerleyen zamanlarda mutlaka müdahale edilmesi gereken bir hastalıktır. İlaç tedavisinin sonucunda oluşabilecek sorunlarda nöral terapi ile iyileştirilebilir. Hastanın durumunun kontrol edilmesi ve hangi evrede olduğunun anlaşılması yapılacak olan işlemlerden verim alınması için önemlidir. Bu neden farklı evreler halinde gerçekleşen bu hastalığın kontrol edilmesi kişilerin daha normal bir yaşantı sürmesine yardımcı olabilir.

Aşırı sorunlar olması durumunda migren ameliyatı hastalara uygulanacak olan bir seçenektir. Ameliyat için saç derisi altında açılan kesi içerisinden sinirlere endoskopik bir uygulama ile sinirlerin etrafındaki dokular ile etkileşimi düzenlenir. İz bırakmayan bir ameliyat olduğundan bitiminde iz sorunu yaşanmaz. Beyin ameliyatı olarak düşünülmesi bu durumda yanlış bir düşüncedir. Migren ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.migrencerrahisi.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Ameliyat 45 dakika ile 1 saat arasından sürer. Kanama ve enfeksiyon riski her ameliyatta bulunduğu gibi bu operasyon için geçerlidir. Kaşıntı saç derisi altında oluşabilecek bir durum olduğundan bu konuda korkulacak bir durumun oluşmasına neden olmamaktadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA