SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Beykoz’da Güzelcehisar İlkokulundaki 1. dönem karneleri için düzenlenen dağıtım törenine katılarak öğrencilerle bir araya geldi.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Beykoz’da Güzelcehisar İlkokulundaki 1. dönem karneleri için düzenlenen dağıtım törenine katılarak öğrencilerle bir araya geldi.
DİYARBAKIR’IN BAĞLAR İLÇESİNDE OKULUN BAHÇESİNE ATILAN BOMBA
Törendeki konuşmasında Diyarbakır’ın Bağlar’daki bir okulun bahçesine PKK’lı teröristler tarafından bomba atılmasına değinerek, yapılan terörist eylemin hiçbir siyasi, kültürel ve ideolojik gerekçesinin olamayacağını söyledi. Bakan Nabi Avcı, Milli Eğitim Bakanlığı üst düzey yöneticileri ve bölgedeki 15 il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile 31.12.2015 - 01.01.2016 tarihlerinde Van’da toplantı yaptıklarını ve bu toplantıda bölgede bulunan okulların durumunu tekrar gözden geçirdiklerini dile getirerek, alınması gereken tedbirler hakkında çalışmalar yaptıklarını anlattı.
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BULUNAN BÖLGELERDE EĞİTİM İLE İLGİLİ TEDBİRLER
Sokağa çıkma yasağı uygulanan yerlerde bulunan öğrencilerin komşu il ve ilçelerde yatılı okullarda yarıyıl tatilinde yoğunlaştırılmış eğitimden geçirileceklerini söyleyen Bakan Avcı, bu seneki sömestr tatilinde bu öğrencilerin biraz çalışacaklarını belirtti.
Milli Eğitim Bakanı Avcı, sınava girecek olan öğrencilerin ise hafta sonlarında yoğunlaştırılmış kurslara devam edeceklerini ve ÖSYM Yönetim Kurulunun ise bugün yapacağı toplantıda üniversite sınavına girecek olan öğrenciler ve kamu görevlileri için özel bir düzenleme yapılacağını ifade etti.
MİNİK ÖĞRENCİLERİN İLK KARNELERİNİ BAKAN AVCI VERDİ
Bakan Avcı, Güzelcehisar İlkokulundaki 1. sınıf öğrencilerinin ilk karnelerini verdikten sonra öğrencilere satranç takımı ve boyama seti hediye etti. Ayrıca velilere de uyarılarda bulunan Avcı, bazı öğrencilerin karnelerinin velilerin veya öğrencilerin beklemediği düşük notlar olabileceğini, bundan dolayı kesinlikle karamsarlığa kapılmamaları gerektiğini sözlerine ilave etti. Bilakis onların bundan dolayı teşvik edildiklerini ve 2. yarıyılda onların bu durumu telafi edebileceklerini hatırlattı. Öğretmen ve öğrencilerin yarıyıl tatilinde iyice dinlenmelerini isteyerek, sömestr tatilinin öğrencilere, öğretmenlere, diğer eğitim mensuplarına ve velilere hayırlı olmasını diledi.
Haber:Gamze DİNÇER
22 Ocak 2016 - 7:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Milli Eğitim Bakanı Avcı Karne Verdi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA