SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Zaim Güngör

Mobil Reklâmcılık Hızla Gelişiyor

Mobil Reklâmcılık Hızla Gelişiyor
Bu haber 01 Temmuz 2016 - 16:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnternetle aynı hızla gelişen mobil reklâmcılık, dünyanın dört bir yanına ulaşmaya devam ediyor. Dijital pazarlama ajansı yardımı alarak her yaştan ve her kesimden insana ulaşan şirketler kazançlarına kazanç katıyorlar. Tanıtımın yanı sıra satış da gerçekleştirebildikleri internet ortamı, mobil reklâmcılığı kullanan şirketler için adeta vazgeçilmez. Peki, mobil reklâmcılık nasıl ve neden bu kadar hızlı gelişip yayıldı?

Telefon sektörü inanılmaz bir hızla büyümekte… Yedi yaşındaki bir çocuğun da, onun altmış yaşındaki dedesinin de elinde akıllı telefon görmek artık bizler için şaşırtıcı olmaktan çıktı. Herkes akıllı telefon kullanabiliyor ve teknolojiye uygun olarak devamlı yeni modelleriyle akıllı telefonunu değiştiriyor. Akıllı telefonlara ulaşmak bu kadar yaygın ve kolay olduğundan şirketler de ürün ve hizmetlerini tanıtmak adına bu kanalı kullanmayı tabi ki es geçmediler!

Mobil reklâmcılık hızla gelişiyor. Telefon ekranlarına verilen reklâmların yol açtığı sonuçlar inanılır gibi değil… Mobil reklâmcılık yapmayı reddedip geleneksel tanıtıma devam eden şirketler rakiplerinin çok gerisinde kalıyorlar. Bu sebepten hemen hemen her şirket bugün mobil kanalları kullanarak tanıtımlarını yapmaktalar.

Elbette mobil tanıtım yaparken de dikkat edilmesi gereken noktalar var. Bu durumda devreye yine dijital pazarlama ajansı giriyor. Daha başarılı bir pazarlama yöntemi ve daha kazançlı sonuçlar için şirketler dijital pazarlama ajansı yardımı almaktan kaçınmıyorlar.

Mobil Reklâmcılıkta Nelere Dikkat Edilmeli

Mobil reklâmcılığın gün geçtikçe büyüyen bir sektör olduğundan bahsettik. Her şirket daha fazla insana ulaşmak amacıyla yola çıkar. Bu sebepten mobil reklâmcılık onlar için vazgeçilmez hale gelmiş durumdadır. Ancak elbette mobil reklâmcılığında yapılması ve yapılmaması gerekenleri var.

  • Kendi şirketinize uygun bir reklâm şekli seçmelisiniz. Bu bir blog, site olabileceği gibi arama motoru optimizasyonu yapan şirketlerle çalışmak da olabilir.
  • Reklâmınızın doğru kitleye ulaştığından emin olmalısınız! Bugün internet yediden yetmişe herkes tarafından kullanılmaktadır. Sektörünüzün uygun olduğu kesimi seçmeli, reklâmları bu kesime hitaben yapmalısınız.
  • Doğru ve tecrübeli dijital pazarlama ajansı ile çalışmalısınız. Dijital pazarlama ajansı yardımıyla yapılan reklâmlar daha sağlıklı ve kazançlı olacaktır.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA