SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

MOBİL UYGULAMALARIN ÖNEMİ

MOBİL UYGULAMALARIN ÖNEMİ
Bu haber 28 Ekim 2016 - 11:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Duyarlı yani responsive tasarım, gelişmiş teknolojilerle beraber artık web adresi sahibi kişiler için olmazsa olmaz bir hal almıştır. Responsive tasarım, temel açıdan bir tek web adresinin kullanıcıların girdiği cihaz türüne ve çözünürlüğe göre web adresinin tekrardan şekillenmesi şeklinde ifade edilmektedir. Mobil Yazılım alternatifleri de bu kapsamda gelişmiştir. Yapılan web adresinin mobil cihazlarda da doğru bir şekilde çalışmasını talep eden şirketlere genellikle ajanslar mobil site ve web site yapımı olarak teklif sunmaktadır. Bu durum ise maliyeti artırmakla beraber beklentileri tam anlamıyla karşılayamamaktadır.

Profesyonel niteliklerde hizmet sunan şirketler ise, geliştirilen web adreslerinde standart bir şekilde responsive tasarım hizmetleri sunmaktadır. Bu sayede müşteriler, bir web adresi yaptırıp bütün cihazlarda kusursuz olacak şekilde görünüm elde etmektedir. Peki, niçin responsive esaslı web adresi yaptırmak gerekir? Öncelikle mobil site ve web adresiniz için ayrı olarak içerik eklemenize gerek yoktur. Web adresinize dahil ettiğiniz içerikler, zaten sorunsuz bir şekilde mobil sitede görülecektir.

Aynı şekilde ülkemiz genelinde mobil esaslı internet kullanıcı oranı da yüzde 55 seviyesine kadar çıkmıştır. Üstelik her geçen gün artmaya devam etmektedir. Böylece işte, evde ya da yolculukta web adresinize giren kişilere hem muhteşem hem de kusursuz bir görüntü sunmuş olabilirsiniz. Yazılım firmaları bu hizmeti alarak arama motorlarının sıralamasında da görünürlüğünüz daha da üst listelere çıkacaktır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA