SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Okul Çantası Nasıl Olmalıdır?

Okul Çantası Nasıl Olmalıdır?
Bu haber 26 Temmuz 2016 - 12:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Okul dönemlerinde öğrencilerin kitaplarını ve kalemlerini taşımak için kullandıkları çantalar okul çantası olarak isimlendirilir. Piyasa koşullarında çok farklı kalite ve markada okul çantası vardır. Öğrencilere okul çantası alırken belirli ayrıntılar vardır. Öncelikli olarak satın alınacak okul çantası hafif olmalıdır.

Okul çantası çocukların uzun zaman sırtlarında bulunduğu için uzun süre sırtta kalması omurga rahatsızlarının oluşmasına neden olabilir. Okul çantalarının askı kısımları tek ve çift kollu olabilir. Özellikle eğitim hayatına yeni başlayacak veya ilkokul öğrencilerinin çantalarının askı kısımları çift kollu olmalıdır.

Okul Çantalarında Askı Türleri

Çift kollu askıya sahip çantaların kullanım kolay olduğu gibi beden yapısını da bozmaz. Okul çantaları içerisinde kitap veya farklı okul malzemeleri konulduğu için ağır olması söz konusudur. Bu nedenle satın alınacak okul çantası sağlam olmalıdır. Okul çantalarının ağır olması omurga sağlığını bozduğu gibi duruş bozukluklarının da yaşanmasına neden olabilir.

Okul çantasında yanlış seçim çocuklarda daha küçük yaşlarda kireçlenmelere neden olur. Oluşan kireçlenme çocukların hayatlarının diğer yıllarında da görülür. Okul çantaları seçimi yaparken çocukların fikirlerinin alınması da önemlidir. Çocuklarına okul çantası almak isteyen veliler çocuklarına okul çantası alırken markalı ürünleri tercih etmelidir. Markalı ürünler kaliteli ve sağlam olduğu gibi garantilidir. Okul çantalarının birden fazla gözü olması fonksiyonel kullanım sağlanır.

Çantaların her birinin belirli bir taşıma kapasitesi vardır. Bu kapasitelerin zorlanması çanta dikişlerinin patlamasına neden olabilir. Bunun için çantaya fazla yük yüklenmemelidir. Okul çantaları kullanımda sırtta taşınan okul çantalarının kol kısımlara omuzlara tam oturmalıdır. Yaşanan aksi durum sırt ve bel ağrılarına neden olduğu gibi karıncalanma hissinin oluşmasına neden olabilir.

Çocukların yaş ve kilolarına uygun olmayan çanta kullanımı ciddi rahatsızlıkların yaşanmasına neden olabilir.  Satın alınacak çantanın su geçirmez kumaş yapısına sahip olması gerekir. Aksi halde aşırı yağış çanta içerisinde ki okul ekipmanlarının kısa süre bozulmasına neden olabilir. Piyasa koşullarında satılan çantaların geneline yakını kirlenmeleri durumunda yıkanabilir. Yıkanan çantaların yıpranma ve bozulmaları söz konusu değildir. Kaliteli çanta tercihi için birçok tüketicinin tercihi  http://www.armaganoyuncak.com.tr/lisansli-okul-cantalari  internet adresi olmuştur.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA