SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

‘Öyküleriyle Türkülerimiz’ yarışmasının finali yapıldı

‘Öyküleriyle Türkülerimiz’ yarışmasının finali yapıldı
Bu haber 30 Nisan 2016 - 8:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ANKARA İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek olan ‘Öyküleriyle Türkülerimiz’ yarışmasında ilçeyi temsil edecek okulları…

ANKARA İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek olan ‘Öyküleriyle Türkülerimiz’ yarışmasında ilçeyi temsil edecek okulları tespit etmek amacıyla Elmadağ Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmada öğrenciler hünerlerini sergiledi.
Yarışmaya Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin,İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Dursun Karakuş,okul müdürleri,öğretmen ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin birbirinden güzel türküleri başarıyla icra ettikleri yarışmanın sunuculuğunu İlçe Kültür Komisyonu üyesi Hüsret Emir ve Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Handan Sanem yaptı. Yarışmaya ilkokul kategorisinde 10,ortaokul kategorisinde 12 ve lise kategorisinde 8 okul katıldı.Yarışmaya katılan öğrencilere ve onları çalıştıran öğretmenlere yarışma sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen katılım belgesi, protokol üyelerince verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Omaç yaptığı konuşmada, “Yarışmaya katılan bütün okullarımız çok güzel hazırlanmış. Başta öğrencilerimiz olmak üzere onları yarışmaya hazırlayan öğretmenlerine, emeği geçen idarecilere ve en büyük desteğimiz kıymetli velilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca yarışmanın organizesini yapan, titizlikle bütün süreci takip eden şube müdürüm Dursun Karakuş’u ve Kültür Komisyonu üyelerimi de tebrik ediyorum.Yarışmaya katılan bütün öğrencilerim benim için birinci olmuştur” dedi.

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ise konuşmasında, “Müzik aracılığıyla halk kültürümüzün gelecek kuşaklara taşınması ve yaşatılmasını sağlamak, Türk Halk Müziğini sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İl bazında yapılacak olan yarışmada İlçemizi temsil edecek olan öğrencilerimize de başarılar diliyorum. Ayrıca böylesine güzel bir programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

YARIŞMA SONUÇLARI İLKOKUL: 1. Barut ilkokulu, 2. Cumhuriyet ilkokulu, 3. Şehit Şener Gündem ilkokulu.

ORTAOKUL KATEGORİSİ: 1. Hasanoğlan Öğretmenler Ortaokulu, 2. Hasanoğlan Ortaokulu, 3. Atatürk ortaokulu.

LİSE KATEGORİSİ: 1. Elmadağ anadolu Lisesi, 2. Elmadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3. Hasanoğlan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA