SON DAKİKA


Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Mehmet Baki

Sahte Diploma Alan Öğretmen !

Sahte Diploma Alan Öğretmen !
Bu haber 20 Mart 2016 - 11:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sahte belge konusunda büyük bir artış görünmekte.Suç oranları bu yönde artış göstermedi ancak önceden işlenmiş suçların ortaya çıkması nedeni ile artış varmış gibi gözüküyor.Yani sahte belge ile ilgili araştırmalar yeni başlayınca ortaya yeni yeni çıkıyor tüm suçlular.

 

MEB Tarafından Tespit Ediliyor

 

MEB son zamanlarda sahte diploma konusun milyonlarca öğretmeni incelemeye almış durumda.20 bin TL karşılığında örgütten sahte belge alan sahte öğretmenler yavaş yavaş tespit ediliyor.Bunlardan bir örnekte 20 yıldır Trabzon ilimizde öğretmenlik yapan sahte diplomalı bir öğretmen oldu.

 

Trabzon ilindeki bir okulda 20 yıl boyunca almış olduğu sahte diploma ile öğretmenlik yapan bir bayan uzun süre fark edilmedi ancak MEB taraması başlayınca ortaya bu iğrenç durum çıktı.20 yıl boyunca kimse bu durumu fark etmedi.Onlarca çocuğun geleceği ile oynayan bu sahte öğretmen ve bunun gibi bir çok öğretmen kısa süre sonra tespit edilecek.

 

830 BİN ÖĞRETMEN İNCELENİYOR !

 

Devlet okulunda görev alan 830 bin adet öğretmen ve bunun haricinde özel okullarda görev alan öğretmenler vardır.MEB tarafınca verilen karara göre zaten özel okullar öğretmenlerini iyice kontrol ettiklerinde dolayı sadece devlet okullarında yer alan 830 bin öğretmenin inceleneceğini belirtti.

 

20 YIL DEVAM ETTİ !

 

Örnek olarak Trabzon ilinde R.G.S  adındaki bayan 25 yaşında sahte diploma ile işe başladı ve 20 yıl devam etti.Şimdi 45 yaşında olan sahte öğretmen göz altına alındı.

 

GÖZ ALTINA ALINDI !

 

Herhangi yasal bir işlem başlatılmadı 1997 yılında mezun olduğunu gösteren sahte diploması ile birlikte görevden uzaklaştırıldı.4 çocuk annesi olan R.G.S ‘nin eşi de öğretmen ancak eşi hakkında herhangi bir bilgi söz konusu değil şu anda tüm bilgiler bu kadardır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA