SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Ses yalıtım özellikli malzemeler nelerdir?

Ses yalıtım özellikli malzemeler nelerdir?
Bu haber 15 Haziran 2016 - 10:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ses izolasyonu istenmeyen seslerden kurtulmak gürültü kirliliğini engellemek için uygulanan bir uygulamadır.Ses izolasyonu yapmak için önce ekipler tarafından keşif yapılmalıdır, daha sonra sorunu ortadan kaldırmak için gerekli malzemeler ölçümler yapılmalıdır.Ardından tecrübeli elamanlar yoluyla ses yalıtım uygulaması yapılmalıdır.Ses Yalıtımı sayesinde gürültüden ve rahatsız edici her türlü sesten, yaşadığımız ortamı arındırmak mümkündür.Ses yalıtımı dışarıdan gelen sesleri en aza indirmek daha kaliteli bir yaşam olanağı sunmaktadır.

 

Ses kesintisinin sağlanmasında etkili olan akustik süngerler ve ses izolasyon malzemeleri ile uygun ses yalıtım uygulamaları yapılmaktadır.Akustik süngerler poliüretan ya da melamin olan ham madde yardımıyla ses yalıtımında kullanılmaktadır.Kullanılacak olan mekanın Tavan ve Duvarlarında uygulanan kullanımı oldukça yaygın olan Akustik Süngerler Yumurta Sünger, Piramit Sünger gibi farklı desen ve şekillere sahiptirler.Ses İzolasyon süngerleri yoğunluklarına göre değişkenlik göstermektedir. Sünger seçimi uygulamanın yapılacağı yere göre seçilmelidir. Yoğun ses kesilsin isteniyorsa epdm kauçuk ses bariyerleri önerilmektedir.

Ses yalıtım Uygulamalarında önemli olan Ses izolasyon malzemelerinin doğru seçilmesi ve doğru uygulanmasıdır. Uygulamada kullanılacak malzeme ses kesintisinde etkili bir rol oynamaktadır. Malzemeler kalınlık ve yoğunluklarına göre değişim gösterdiğinden doğru malzeme ve doğru çalışma sonucu iyi bir performans sağlanır.

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA