SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Tanıtım Videosu Hazırlama

Tanıtım Videosu Hazırlama
Bu haber 26 Ekim 2016 - 22:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tanıtım videosu hazırlama çalışması genellikle iki şekilde yapılmaktadır. Birincisi bir firmanın, şirketin kamera ve diğer çekim aletleri ile yaptığı tanıtım videosu hazırlama çalışması, diğeri de masaüstü çalışma dediğimiz animasyon ya da infografik tanıtım videosu hazırlama çalışmasıdır.

Film çekimi şeklinde yapılan çalışmada amaç üretim alanlarını, yeni teknolojik üretim araçlarını göstermek ve firmanın ürettiği ürünleri fason yaptırıp yaptırmadığını ortaya çıkartmaktır. Fason, yani dışarıdan sipariş üzeri yaptırılan ürün ya da hizmet kurumsal firmalar için yeterli görülmeyebilir; bu yüzden üretici firmanın kendi olanaklarını görmek isteyebilirler.

İşte tanıtım videosu hazırlama çalışmasının kamera çekim aşaması bu yüzden gerekli olabilmektedir. Tanıtım videosu olan firma çalıştığı paydaşlarına üretici bir firma olduğunu gösterebilir, bunu bu video sayesinde kolaylıkla kanıtlayabilir.

Masaüstü yapılan tanıtım videosu hazırlama çalışmalarında ise firmalar üretim alanlarını değil de, ürettikleri ürünlere odaklanırlar. Ürününün kendi üretim süreci için çekim yaptıran bir firma ürettiği ürünün pazarlama aşamasında daha kolay izlenebilen, daha akıcı bir animasyon çalışması yaptırabilir.

İki şekilde de tanıtım videosu hazırlama çalışması firmalar için çok önem taşımaktadır.

Tanıtım Filmi

Tanıtım filmi, ilk bahsettiğimiz çekim çalışmalarına verilen addır. Eskiden film çalışmalarında pelikül (film) kullanıldığı için film kelimesini tercih ediyorduk. Modern dönemde film yerine video kelimesi kullanılmaya başlanmıştır. Tanıtım filmi çalışmaları da artık dijital kameralarla daha uygun maliyetlerle yapılabilmektedir.

Tanıtım filmi ve tanıtım videosu hazırlama çalışmalarında kullanılan malzeme aynıdır,  lakin iki farklı isim kullanılmaktadır.


Havadan Çekim

Tanıtım videosu hazırlama çalışmaları ve tanıtım filmi çalışmalarında bazı üretici firmalar üretim alanlarının büyüklüklerini gösterilmek için havadan çekim çalışması yaptırmaktadırlar. Sonuçta büyük bir araziyi kapsayan bir üretim yerine sahip olan bir firma bu lokasyon için büyük bir yatırım yapmış ve yapmaya devam etmektedir, bu yüzden bu firmalar için havadan çekim çalışmaları yaptırmak bu yatırımı paydaşlarına göstermek için zorunlu olmaktadır.

Havadan çekim çalışmaları fabrika ya da üretim alanının dışında yapıldığı gibi eğer mümkünse üretim alanının içinde de yapılabilmektedir. Firma profili ve üretim alanının prezentabl olduğu düşünülürse havadan çekim çalışmaları fabrika içinde de yapılabilmektedir.

Havadan çekim, tanıtım filmi, tanıtım videosu hazırlama çalışmalarınızda meyfilm.com’a girerek örnekleri inceleyebilir, meyfilm’in deneyimli ekibiyle bu konularda gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA