SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Türk Bayrağını İndirdiler !

Türk Bayrağını İndirdiler !
Bu haber 19 Mart 2016 - 11:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Her ülkede başka ülkelere ait konsoloslukları bulunur.Bu konsolosluklarda ülkeleri temsil eden ülkelere ait bayraklar bulunur , bu bayraklar ülkelerini temsil ettiğinden dolayı bu bayrakları korumak için polis kuvvetleri kullanır.Fransa’nın Bordeaux adındaki kentinde yaşanan bu olayda PKK terör örgütü taraftarları Türk Konsolosluğu’na saldırdı ve Türk Konsolosluğu’nda bulunan Türk bayrağını indirerek yerine PKK terör örgütünü temsil eden bir bez parçasını astı.

PKK terör örgütü yandaşları Fransa’da bulunan Türk Konsolosluğu’na saldırmakla beraber Türkiye’ye büyük hakaretler ettiler. Fransa’nın Türk Konsolosluğunu koruması için birtakım polis görevlendirmesi gerekiyordu ve o bayrak asla değiştirilmemesi gerekti.Ancak Fransa’nın polis korumasını ihmal etmesi nedeniyle bayrak indirilip yerine bir paçavra  ,PKK terör örgütünün simgeleyen bir bez asıldı. Fransa’da bulunan Türkiye’nin bordo başkonsolosluğuna saldıran PKK terör örgütü yandaşları hakkın da Türkiye’nin bordo Başkonsolosluğu yetkilileri tarafından açıklama yapıldı.

Fransa’nın Bordeaux kentinde bulunan  Türkiye’nin bordo Başkonsolosluğu önüne gelen 60 kişi başkonsolosluğa saldırarak önlerin de hem slogan attılar hem de bayrağını indirerek yerine kendini terör örgütünü temsil eden bir bez parçasını astılar .İlk önce sloganlar ile başlayan olaylar sonra şiddetini artırarak ilerleyince Türkiye’nin bordo Başkonsolosluğu  , Fransa’nın yetkilileri tarafından yardım istedi .Buradaki güvenin artırılmasını istedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA