SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Whey Protein Tozu Faydaları

Whey Protein Tozu Faydaları
Bu haber 15 Temmuz 2016 - 17:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sporla uğraşan kişiler hedeflerine daha hızlı sonuca ulaşmak için whey protein tozu besin takviyesini tercih etmektedir. Antrenman sonrasında kaslar kaybettikleri enerki değerleri kadar protein ihtiyaç duymaktadır. Whey protein tozları ise kasların ihtiyaç duydukları proteinleri sağlayarak kas gelişimine yardımcı olmaktadır. Protein tozları genellikle sporcuların kullandığı ürün olarak lanse edilse de spor yapmayan kişiler tarafından da kullanıldığında oldukça faydalıdır. İyi bir antrenman yapıyor fakat yeterli derecede beslenmenize önem veremiyorsanız protein tozlarını kullanmak oldukça idealdir. Protein tozu hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için www.vucutcum.com/whey-protein-tozu/ sitesini ziyaret etmenizi öneririm. Özellikle kas hacmini geliştirmek isteyen kişiler için hızlı bir şekilde sonuç almalarını sağlayan whey protein besin takviyeleri piyasasında en çok satılan ürünlerin başında gelmektedir. Ayrıca kanser vb. Hastalıkları da önleyici etkisi de bulunmaktadır. Kalp hastalıklarını riskini azaltma etkisi olan whey proteinleri birçok tarafından tüketilmesi önerilmektedir. İçeriğinde yüksek protein miktarı da bulunması günlük alınması gereken protein ihtiyacını tamamlayarak yaş ilerledikçe yıkılan hücrelerin en aza indirgenmesini sağlayarak vücudun daha diri olmasını sağlamaktadır.

Protein Tozunun Zararı Var mıdır?

Protein tozlarının kullanımı aslında zararlarınında belirleyici rol üstlenmektedir. Proteiz tozunun belirtilen dozajlarından fazla kullanımı vücutta bazı rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Whey protein tozu içerisinde bulunan laktoz, laktoz intoleransı olan kişiler de sorun teşkil edebilmektedir. Bunun yanı sıra mide ağrıları, kramplar, iştah azalması, mide bulantısı, baş ağrısı ve yorgunluk oluşturabilmektedir. Ancak unutulmaması gereken husus protein tozunun aşırı dozajlarında bu tür rahatsızlıklarının oluşmasıdır. Eğer önerilen dozajlar kullanılıyorsa protein tozunun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

En İyi Whey Protein Tozu

Protein tozları kategorisinde birçok ürün olduğu için en iyi protein tozu diye birşeyi nitelendirmek yanlış olacaktır. Protein tozu alırken güvenilir bir marka alınmalı ve içeriğindeki protein ve amino asit profiline bakılması gerekmektedir. Hammadde kalitesi düşük protein tozlarından kaçınmalıdır ve bu tür ürünlerin başka kişilerin kullanmasına göz yumulmamalıdır.Whey proteinleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için www.vucutcum.com sitesindeki protein tozu rehberi yazısını okuyabilirsiniz, protein tozu hakkında detaylı bilgi.Bu sitede besin takviyelerinden tutunda birçok bilgiye ulaşabilir ve kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA