SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Zika Virüsüne Rağmen Karnaval

Zika Virüsüne Rağmen Karnaval
Bu haber 09 Şubat 2016 - 8:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Güney Amerika’da son günlerde etkisini iyiden iyiye artırmaya başlamış olan zika virüsüne rağmen Brezilya’da yıllık karnaval şenlikleri devam ediyor.

Güney Amerika’da son günlerde etkisini iyiden iyiye artırmaya başlamış olan zika virüsüne rağmen Brezilya’da yıllık karnaval şenlikleri devam ediyor.
Milyonlarca insan Rio de Janeiro başta olmak üzere çeşitli bölgelerde giydikleri renkli karnaval kıyafetleriyle geleneksel şenliğin keyfini çıkartmak için toplandı. İka virüsünün yayılma endişesine rağmen devam eden eğlenceler Çarşamba günü son bulacak.
Brezilya Sağlık Bakanlığı ise ziyaretçiler ve ülke sakinlerini sivrisinek yoluyla bulaşan zika virüsü hakkında uyardı. Ayrıca sağlık bakanlığı çalışanları sokaklarda halka broşürler dağıtarak halkı bilinçlendirmeye çalışıyor. Ayrıca Ağustos ve Eylül arasında Olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapacak olan Brezilya olimpiyat yetkililerini endişelendiriyor. Konu hakkında açıklamada bulunan Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Brezilya yetkilileri olimpiyat oyunlarının Güney Yarımkürede kış devam ederken oynanacağına dikkat çekerek sivrisineklerin yayılmasının oyunları olumsuz etkileyebileceğini söyledi.
Brezilya ise 220.000 silahlı kuvvetler askerini büyük bir temizlik ile görevlendirerek küçük su birikintilerindeki sivrisinekleri imha etmeyi amaçlıyor bu operasyon önümüzdeki hafta başlayacak. Ayrıca yetkililer sokaklardaki ilaçlanmaların da arttırıldığını belirtti.
Brezilya Başkanı Dilma Rousseff yaptığı açıklamada ise halka zika virüsü ile olan mücadelede kendilerine destek vermeleri çağrısını yaptı.
Brezilya’da etkinliğini sürdüren tek salgın zika değil ‘’dengue’’ denilen ekrem ağrılı ateşli bulaşıcı hastalık da Brezilya’da etkinliğini sürdüren bir diğer salgın.
20’den fazla Amerika ülkesi zika virüsünden etkilendi ancak etkilenen ülkeler içerisinde en büyük kayba uğrayan ülke ise Brezilya.

Haber:Dilara BOZAN

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA